Η Disney+ μας επιφύλασσε μια έκπληξη καθώς ανακοίνωσε μία νέα σειρά με τίτλο “Skeleton Crew“, στην οποία τον πρωταγωνιστικό ρόλο θα έχει ο Jude Law. Η σειρά αυτή θα είναι το project που έχει αναλάβει ο Jon Watts. Στην παραγωγή θα βρεθούν οι Dave Filoni, Jon Favreau και Christopher Ford ενώ η σειρά θα κάνει πρεμιέρα μέσα στο 2023.
![Star Wars: Skeleton Crew is the latest live-action series coming to Disney Plus - The Verge](https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/KRj6HIGI1PBBPrPyav0vhDOyDys=/0x0:1200x675/1200x800/filters:focal(504x242:696x434)/cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_image/image/70914137/slack_imgs.0.jpg)
Η ιστορία θα διαδραματίζεται στην μετά το “Return of the Jedi” εποχή, που ακολουθεί την πτώση της Αυτοκρατορίας, όπως δηλαδή το “The Mandalorian”, με τις λεπτομέρειες της πλοκής να παραμένουν άγνωστες. Η σειρά χαρακτηρίζεται σαν μία ταινία περιπέτειας των 80s’.